Sztandarowy produkt firmy Numatic

Profesjonalny odkurzacz Numatic Henry brytyjskiej firmy Numatic rozpoznawalny jest ze względu na swój charakterystyczny wygląd – wesołe oczy, nos z formie ssącej rury i uśmiechnięta buzia sprawiają, że nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

Jednak to nie zabawny rysunek, a techniczne zalety Henry’ego sprawiają, że jest tak chętnie używany nie tylko w domach, ale również w niewielkich biurach, szkołach, przedszkolach czy pensjonatach i hotelach. Przeznaczony do odkurzania na sucho, nadaje się do wszystkich powierzchni – w standardowym wyposażeniu posiada zestaw ssawek do twardych podłóg, wykładzin, dywanów i tapicerki. Można też, w razie potrzeby wyposażyć go w antyalergiczny filtr i turboszczotkę, bardzo pomocną przy zbieraniu psiej i kociej sierści, resztek nitek czy włókien z mebli, dywanów i wykładzin.

Numatic Henry wyposażony jest w zbiornik o pojemności 9l oraz silnik o mocy 620W i dużej sile ssącej oraz długiej żywotności (przekraczającej 1800 godzin pracy). Jest lekki (waży 6,4 kg), poręczny, wygodny i energooszczędny (pobiera 25,2 kWh/rok, klasa efektywności energetycznej A) oraz cichy (71 dB), a remisja pyłu zassanego ma bardzo niski poziom.
Zarówno wymiana worków HepaFlo, jak i czyszczenie filtra są dziecinnie łatwe, co w połączeniu z długim, dwumetrowym wężem ssącym oraz rozwijanym przewodem zasilającym umożliwiającym pracę w zakresie 26,8 m bez zmiany gniazdka elektrycznego, uzasadnia w pełni, dlaczego odkurzacz cieszy się niegasnącą popularnością od momentu wprowadzenia go na rynek w latach 80 ubiegłego wieku.